II. díl – „O Gumu“ – Jak přišel na svět Gumu garter?

II. díl – „O Gumu“ – Jak přišel na svět Gumu garter?

Brrr, tam je pěkná kosa 🙂

Dneska vás jumpeři trošku zahřejeme. Podíváme se společně na Filipíny a povykládáme vám, jak přišla na svět skákací guma Garter.

Vloni touto dobou se chystala Klárka na pracovní cestu na Filipíny. Samozřejmě i v této době jsme makaly na našem projektu Gumu.cz. Vše bylo v začátku, tak hrál každý den roli a přestávka nebyla možná. Ale jsme sehraná dvojka, tak nám práce šla i na dálku. A hlavně dneska jsou už takové technické možnosti, že jsme vlastně byly neustále v kontaktu. Musím také říct, že pracovat s někým, kdo je pozitivně naladěný sluníčkem, je paráda :).

Jednou mi Klárka volala a vykládala mi o životě na Filipínách:

„Každá rodina má hodně dětí (průměrně 4 a více, někdy i 11) a stejně se uživí. Nic moc nepotřebují, celoročně mají teplo, takže žabky a kraťase bohatě stačí a jen se musí modlit, aby v období tajfunů (typický je pro to prosinec) nebyl smeten jejich přístřešek. Rýže, banány, kokosy a maso je tu nejlevnější a nejprodávanější. Platí tu, že vodu dostanete všude zdarma, stačí říct, že chcete SERVICE WATER a rýže si zdarma můžete přidat tolik, kolik chcete. Specifická je Manila (hlavní město), v těch nejbohatších částek doslova a do písmene je IN, to co je z Evropy anebo Ameriky. Málo kdo by tomu věřil, ale fastfoody, obchodní střediska a klimatizace jsou pro ně nejoblíbenější. Filipínci pracují od pondělí do soboty a neděle pro ně znamená vzácný čas být s rodinou a jít do kostela. Ve všech vesničkách i těch nejmenších jsou kostely a školy (děti mají uniformy a každá škole je má rozdílné). A sport, nejoblíbenější a úplně všude basket. Milují ho a vůbec je netrápí, že mají třeba jen žabky na nohách.“

„Ty a Kači, víš co je tady zábava?“ pokračovala Klárka ve svém vyprávění. „Představ si, že děti tady skáčou na ulicích přes gumu. Neskáčou ale stejně jako my v Česku. Mají jeden dlouhý špagát (gumu), který z každé strany drží dvě děti a zvedají jej od země až nad hlavy a přeskakují přes něj. Skáčou to tu malí, velcí, zkrátka všichni. Říká se tomu tady „chinese garter“.

A to už nám začalo šrotovat v hlavě a začaly jsme vymýšlet, jak bude vypadat náš Garter :). V překladu znamená garter podvazek. Takže cesta byla jasná, vytvořily jsme gumu, která měla na svých koncích velké očka (jako podvazek) tak, aby se snadno guma posouvala kolem těla a nikdo nemusel gumu držet. Díky tomu je hra pohodlnější pro hráče, kteří zrovna gumu musí držet. No a hlavně nikoho nebolí ruce z držení a guma je pořád ve stejné výšce pro všechny hráče. Pak nás taky napadlo, že Gartera můžeme hrát i opačně a to podlézat gumu. My když se zkrátka rozjedeme, tak nám ta hlava jede a jsme k nezastavení 🙂

Doufáme, že jsme vás alespoň trochu zahřály, jumpeři. A jestli vám je zima, tak vemte Gumu garter a zkuste si zaskákat.

Pěkný den, Káťa a Klárka

Gumu garter a Filipíny  filipiny3

 

filipiny2   filipiny

 

 

 

Autor

Sociální sítě:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *