I. díl – „O Gumu“ – Jak vznikl název Gumu?

I. díl – „O Gumu“ – Jak vznikl název Gumu?

Ahoj jumpeři,

dneska jsem se rozhodly, že vám odtajníme kousek našeho Gumu tajemství. Je to už rok a pár měsíců, co jsme vzpomínaly s Klárkou na naše společné mládí a na hry, které jsme hrály venku jako děti. Tento příběh, jak jsme přišly na to vyrábět a prodávat skákací gumu, si necháme ale na jindy. Přece jen je dneska sobota, venku svítí sluníčko a byla by škoda, strávit celý den u počítače. Dneska bych vám chtěla říct, jak vznikl vlastně název Gumu.

Šlo to všechno tak nějak postupně. Doslova dlouhé dny jsme přemýšlely, jak se naše skákací guma bude jmenovat. Už od začátku jsme věděly, že chceme něco cool a něco, co bude bavit dnešní děti a teenagery. Hledaly jsme nejrůznější inspirace, sledovaly jsme, kde se guma skákala a skáče. Dokonce nás překvapilo, že Česká republika není jediným státem, kde se děti baví skákáním přes gumu. Tenkrát byla Klárka zrovna na Filipínách a nadšeně mně volala, že jde po ulici a místní děti skáčou přes gumu. Začaly jsme se dívat na různá videa, číst různé články a zjistily jsme, že ve světě je guma známá jako např. chinese jump rope, elastics, gummy twist.

Teď když nad tím přemýšlím, můžu říct, že úkol, jak nazvat naši skákací gumu, byl asi nejtěžší. Přály jsme si krátký a lehce zapamatovatelný název. Také jsme pořád ověřovaly dostupnost různých domén dle názvu. Když si vzpomenu na ty názvy, které jsme vymyslely, musím se smát :). Některé z nich určitě krátké a lehce zapamatovatelné rozhodně nebyly. Tak třeba zapamatovali byste si např. MOYO? Jojo, i takové názvy tam padly.

Pak to ale jednoho dne přišlo. Šla jsem venčit psa a říkala si různé fráze, co budou děcka říkat:

„Jdeme skákat GUMU“

„Dáme GUMU“

„Půjde Klára ven, skákat GUMU?“

„Mami, kup mi prosím GUMU“

……

No, jasně budeme se jmenovat GUMU. Krátký, jednoduchý a zapamatovatelný 🙂

Pro dnešek je to všechno, upalujeme ven, je tam fakt nádherně. Jo a příště vám povykládáme, jak jsme vymyslely Gumu garter a freestyle. 🙂

Katka a Klára

Autor

Sociální sítě:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *