Gumu & PRIMA HRDINA

Gumu & PRIMA HRDINA

Krásné ráno, jumpeři.

rády bychom vám povykládaly o tom, jak jsme se koncem loňského roku přihlásily s Gumu do soutěže „Prima hrdina“, který realizuje nadace Reach for Change společně s hlavním partnerem FTV Prima v České republice. Projekt se zaměřuje na hledání inovativních nápadů, které mají děti a teenagery motivovat k aktivnímu trávení volného času.

Zkrátka odložit na chvilku telefon, tablet a jít si zablbnout ven. Tento nápad je nám velmi blízký a tak jsme se rozhodly přihlásit se taky. Nejprve jsme musely vyplnit dotazník o tom, kdo jsme, co děláme, jaké máme cíle a jaký je náš nápad. Týmu na FTV Prima se náš nápad zalíbil a tak jsme postoupily do dalšího kola. Měly jsme velkou radost a ještě před vánocemi jsme se potkaly s ostatními 15ti postupujícími projekty v Praze. Sešla se nás fajn parta lidí. Každý z nás se představil a povykládal o svém projektu. Byly to opravdu moc krásné nápady. Hlavně jsme měli všichni stejný cíl, ukázat dětem, že být chvilku offline je vlastně cool a že se dá díky tomu zažít i spousta jiné zábavy. Díky tomu vládla mezi námi přátelská atmosféra a moc jsme si navzájem pomáhali. Každý z nás měl už nějaké zkušenosti se svým projektem a rád je předal ostatním.

Jak jsme řekly, nápadů bylo několik. Nám se moc líbil nápad Markéty a Hanky – „Knihy s duší“ nebo projekt Jardy, který prostřednictvím „Cycling Talent Project“ společně se svým kolegou Radomírem podporuje mladé cyklisty. Také „Zoopark Na Hrádečku“, který představila Romana byl zajímavý a určitě stojí za to si tam udělat výlet.

Největším favoritem byl pro nás však Tomáš a jeho projekt „Vítr ve vlasech“, díky kterému mohou i handicapované děti zažít jízdu na kole. Tomův nápad postoupil i do semifinále. Spolu s ním poustoupil i Honza a jeho projekt „Bezva táta“ a také Jana s projektem „Děti na startu“. Moc všem držíme pěsti a pokud budete chtít, sledujte s námi, kdo z nich bude mít to štěstí a vyhraje http://czech.reachforchange.org/cs/

A co my? No, my se nevzdáváme :). Určitě v našem projektu Gumu budeme pokračovat dále. V letošním roce máme pro vás připravené novinky jako srazy jumperů, Gumu olympiádu a další zábavu se skákací gumou. Moc se na vás těšíme 🙂

Ahoooj Katka & Klára

 

Autor

Sociální sítě:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *