Pozdrav z Filipín a ohlasy na naši skákací gumu☺

Pozdrav z Filipín a ohlasy na naši skákací gumu☺

Ahoj jumpeři,

s Káťou jsme tento rok odstartovaly cestováním, poznáváním, inspirováním a díky tomu všemu máme pro vás taky spoustu novinek, energie a motivace☺

Tento blog zrovna píši na Filipínách (Klára) a nevím, kde přesně začít, protože je toho moc, co všechno bych vám chtěla sdělit.

Každopádně to nejdůležitější jsou děti, teenagers, sporty a jejich kultura na Filipínách. Abyste poznali, jak jinde děti žijí, co dělají, jak se baví a co všechno k životu potřebují a jaké byly reakce na naši skákací gumu.

Místní děti a teenagers běhají pořád venku, uvidíte je běhat jak po městě, tak na ostrovech, na školních hřištích, mezi palmami, na plážích atd. Všichni vás zdraví hello, hello, usmívají se na vás a mávají. Školu mají povinnou, jejich hlavní jazyk je filipínština a druhý hned angličtina. Všichni nosí do škol stejné uniformy, akorát je má každá škola jiné a nejoblíbenějším a nejpopulárnějším sportem je basket. Ten hrají úplně všude, bosí, v žabkách a nebo teniskách. Teenagers většinou po škole nebo večer pomáhají rodině s prací a pak hrají basket (kluci). Děti si hrají různé hry, ty které žijí u pláže, tak se pořád koupou nebo brnkají na kytary.

A co naše skákací guma? Jen jsem ji vytáhla a začala se ptát DO YOU KNOW WHAT IS IT? A všichni začali vyskakovat radostí a dohadovat se, kdo začne skákat první. Znají ji pod názvem Chinese jump rope – mají své sestavy a skáčou neskutečně vysoko. Ty menší hodně bavil garter – jak přeskakování, tak podlézání. A hlavně co, tak tady jsou všichni kámoši dohromady, takže nikdo nezůstává na ocet☺ Takže vše, co ke skákací gumě patří – kámoši, zábava, pohyb, a být venku.

Takže jumpeři, už brzy na jaře, PRVNÍ SRAZ JUMPERŮŮŮŮŮŮ. Sledujte nás, protože chystáme videa a bude spoustu nových sestav☺ Těšíme se na vás.

Klára a Katka

Filipíny 10Filipíny 8Filipíny 6Filipíny 5Filipíny 4Filipíny 3Filipiny 2Filipiny 1Filipíny 11

Autor

Sociální sítě:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *